חיפוש
 
 
 
 

הקליניקה

 
 

הקליניקה של אייקון קניג מנוהלת ע"י האופטומטריסט אורן קניג, בעל תואר שני ברפואה תעסוקתית ורישיון מטעם משרד הבריאות. אורן קניג ביצע מחקרים על השפעת העבודה מול המחשב על הראייה,
וכן מעביר הרצאות במוסדות חינוך ומבצע בדיקות עיניים לעובדים בחברות ובמוסדות רבים. בקליניקה מתבצעים בדיקות ראייה, אבחונים, וטיפולים לשיפור הראייה באמצעות ציוד איכותי ומתקדם, הכולל מכשיר למיפוי הטופוגרפיה של הקרנית. הקליניקה פועלת בשיתוף פעולה עם פרופסור אהוד אסיה, מנהל בית החולים הפרטי לרפואת עיניים עין טל. (יסודו של פרופסור מיכאל בלומנטל.)

הטיפולים המוצעים בקליניקה

אבחון והתאמה
בדיקות עיניים והתאמת משקפיים ו/או עדשות מגע.
בדיקת מערכת הראייה: אבחון יסודי שמטרתו להבחין בין חדות הראייה ליכולת התפקודית של מערכת הראייה. האבחון כולל בדיקת בריאות העין, חדות ראייה, שיתוף פעולה דו-עינית, יכולת התמקדות, יכולת התמקדות דינמית, קואורדינציה בין עין ליד, תנועות עיניים וכו'.

תוכנית טיפולים אישית: לאחר שלב האבחון, מותאמת למטופל תוכנית אישית בהתאם לליקויים הספציפיים. לאחר סדרה של 16 טיפולים נערך שוב אבחון כדי לאמוד את מידת ההתקדמות. רוב הטיפולים מתבצעים בקליניקה באמצעות המכשור המתאים, וחלקם מתבצעים על ידי המטופל באופן עצמאי בבית, בהתאם להנחיות האופטומטריסט.
(במידת הצורך, המטופל מופנה לטיפול או להמשך טיפול בבית החולים).
אורתוקרתולוגיה
האורתוקרתולוגיה היא שיטה להסרת ליקויי ראייה ללא ניתוח, באמצעות עדשות משטחות קרנית. השיטה מתאימה לסובלים מקוצרי ראייה בגילאי 12 ומעלה, והיא מומלצת גם לבלימת הידרדרות קוצר הראייה אצל ילדים וצעירים. כמו כן, השיטה אידיאלית לספורטאים(צוללנים, כדורגלנים וכו') ולמי שעובד בסביבה מאובקת או מול מחשב.
המטופלים בשיטה עדים לשיפור דרמטי הניכר תוך מספר ימים עד מספר שבועות. יש לקחת בחשבון שהתהליך הפיך, במידה שמפסיקים את הטיפול העיניים יחזרו למצב ההתחלתי. השיטה מאושרת ע"י מנהל התרופות והמזון האמריקאי ה- F.D.A .

טיפול במחלת הקרטוקונוס
זוהי מחלה של אי סדירות במבנה הקרנית. המחלה מאובחנת על ידי מיפוי טופוגרפי של הקרנית, ומטופלת באמצעות עדשות מגע מיוחדות.

טיפול בראייה ירודה
בקליניקה מכשור מיוחד לבדיקה וטיפול ב- Low Vision (ראייה ירודה), שהיא תוצר לוואי של מחלות שונות הגורמות להידרדרות הראייה.

טיפול פרה-רפואי
Vision Therapy, תרפיה של מערכת הראייה, היא תכנית טיפולית אישית הבאה לשפר את תפקודי הראייה הקיימים. זהו טיפול משלים לאמצעי ראייה - משקפיים או עדשות מגע - שמיועד להביא לעיבוד טוב יותר של אינפורמציה ויזואלית וליכולת לשמר את תפקודי הראייה לאורך זמן. התרפיה של מערכת הראייה כוללת טיפול בעין עצלה, בפזילה, בראייה כפולה, בהפרעות קשב, בבעיית התמקדות, בכאבי ראש וכו' (הטיפול אינו תרופתי).
כמו כן, תרגילי ה- VISION THERAPY מיועדים גם לטיפול בקשר שבין ליקויי ראיה ובעיות למידה.

מוצרים

בקליניקה ניתן למצוא מגוון מוצרי אופטיקה:
• מבחר עדשות: מולטיפוקליות, קשות, רכות, יומיות, חודשיות, שנתיות, עם צילינדר וכו'
• מגוון רחב של משקפי ראייה
• משקפי שמש מעוצבים
• מסגרות בעיצובים מרהיבים
• ציוד ואביזרים לניקוי עדשות מגע ומשקפיים
• מיוחד- עדשות Prio: עדשות אופטיות מיוחדות להקלה על מאמץ העיניים בזמן עבודה מול המחשב.

קישורים מומלצים

מאמרים – לקריאת מאמרים שנכתבו על ידי האופטומטריסט אורן קניג:
http://www.health-pages.co.il/articles.php?doctor_id=198&type=articles

שאלות ותשובות –  לשליחת שאלות לאופטומטריסט אורן קניג:
http://www.health-pages.co.il/qa.php?doctor_id=198
 
ראייה ונהיגה בגיל מבוגר – כתבה מאת אורן קניג ששודרה בערוץ השני:
http://www.keshet-tv.com/item.asp?ProgID=1520&ItemID=33941&GroupID=1541

לקבלת מידע נוסף – צרו קשר.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר